Alarzach- stránky o tarotu, astrologii a magii

Novinky
Tarot
Poradna
Astrologie
Magie
Gumoví medvídci
Články
Spolupráce
Služby
Kontakt 

Několik slov o historii a fungování tarotu 4


Abychom odpověděli na toto otázku, musíme se podívat na problematiku náhodného výběru komplexněji.Říkáme, že událost je náhodná, jestliže je výsledkem působení změn různých mechanických sil.Z množství možných výsledký dostaneme jeden, přestože jsou všechny stejně pravděpodobné . K vybrání tohoto výsledku nejsou zjevné žádné rozumově zdůvodnitelné důvody.

Toto vymezení zahrnuje dva klíčové předpoklady o nepravidelných dějích: jsou výsledkem mechanických sil a nemají žáden zvláštní význam.Výklad tarotu ale není výsledek pouhých mechanických sil, jedná se výsledek série vědomých činností- rozhodneme se učit tarot, koupíme tarotovou sadu a učíme se jí používat Mícháme karty, zaobíráme se otázkou, na kterou hledáme odpověď a v určitém okamžiku vybíráme kartu Nakonec,zapojujeme naše vědomí a intuici a interpretujeme kartu svým osobitým způsobem.

MOzek

V každém kroku jsme aktivní Proč tedy jsme přesvědčování, že výklad karet je jen mechanickou záležitostí a otázkou náhody? Protože nemůžeme vysvětlit, jak se naše vědomí aktivně do celého procesu zapojuje.Víme, že námi vytažené karty nejsou výsledkem úmyslné volby,tak o nich hovoříme jako o náhodné volbě. Ve skutečnosti,při výkladu funguje hlubší mechanismus, který je napojen na sílu našeho nevědomí, jehož způsob fungování nedokážeme uspokojivě vysvětlit.

Mág- ilustrace 

Druhý rys náhodné události je, že zdánlivě nemá žádný logický význam. Zamícháme karty a vytáhneme kartu Mág  ale nenajdeme žádné rozumné vysvětlení, proč tomu tak je. Stejně tak bychom mohli táhnout třeba kartu Věž. Praktický význam by byl podle skeptiků stejný.Opravdu víme, že výsledek by byl v obou případech stejný? Pokud přijmeme za svou teorii, že všechny děje mají svůj účel a návaznost na ostatní probíhající děje, pak ne. Prastaré lidská zkušenost nás učí, že z drobných dílčích znaků lze odhadnout celek. Vidíme li část obrazu, naše mysl si dokáže domyslet celek na základě našich zkušeností a znalostí.

Zkuste si to! 


© 2006 Alarzach All Rights Reserved