Alarzach- stránky o tarotu, astrologii a magii

Novinky
Tarot
Poradna
Astrologie
Magie
Gumoví medvídci
Články
Spolupráce
Služby
KontaktJak se naučit pracovat s tarotem.Dnes již je dostupná literatura vhodná k studiu tarotu. Podle mého názoru je nejlepší toho přečíst co nejvíce a vybrat si, co komu vyhovuje. Někteří autoři se přiklánějí více k historickému pojetí, jiní preferují moderní psychologické aspekty. Je dobré, pokud se nám líbí konkrétní sada karet , zjistit, zda se nedá sehnat kniha k této sadě od autora, který se podílel také na výtvarném zpracování. Já jsem před léty začínal s Crowleyho sadou, ke které se váže „Kniha Thothova“, kde je srozumitelně vysvětlena symbolika jednotlivých karet, jejich souvztažnosti a původ významů jednotlivých listů. postupem času jsem objevoval další souvislosti a odkazy na příbuzná ezoterická témata, což rozhodlo o tom, že jsem přešel ke klasickému typu RW tarotu a k Tarotu of Dreams, který já osobně považuji za nejdokonaleší sadu, která je v současnosti (2007) dostupná.

Ostatně, pokud se týče významů jednotlivých karet, jistě se setkáte s drobnými i většími rozdíly ve výkladu. Pro začátek je dobré si uvědomit, že význam jednotlivých figur není striktně stanoven, každá karta se dá pojmout hned několika způsoby, podle okolností a osoby tazatele. Dokonce si troufám tvrdit kacířskou myšlenku, že pokud přisoudíte jednotlivým kartám význam třeba i diametrálně odlišný od zažitých vzorů, karty s vámi budou hovořit tímto vámi stanoveným jazykem. Ochudíte se tím však právě o to, díky čemu má tarot vyjímečné postavení mezi ezoterickými systémy, tedy o souvislosti s Kabalou, astrologii a pod.
Nyní máte možnost využít mého distančního kurzu tarotu, který vám, oproti jiným nabídkám přináší osobní konzultace prostřednictvím telefonu, nebo Skype.

Škola tarotu
Alarzach- tarot, astrologie, magie-banner

TOPlist
© 2006 Alarzach All Rights Reserved