Alarzach- stránky o tarotu, astrologii a magii

Novinky
Tarot
Poradna
Astrologie
Magie
Gumoví medvídci
Články
Spolupráce
Služby
KontaktTarot of Dreams

English version is available here

Tuto sadu vytvořil pomocí moderní počítačové techniky Ciro Marchetti ve spolupráci s Lee Burstenem .Ciro Marchetti je znám příznivcům tarotu již díky své předchozí práci- Gilded Tarot (Gildet Tarot je díky nakladatelství Synergie dostupný i v ČR, kde se prodává pod názvem Zlatý tarot )

Tarot of Dreams byl publikován v roce 2005 a velice rychle se stal podle serveru Aeclectic Tarot jednou z nejpopulárnějších  tarotových sad na světě.
Jeho tvůrci vycházeli z klasického Rider Waiteova  tarotu, ale tradiční témata rozvinuli novým, kreativním způsobem. Díky tomu je barevná symbolika karet a bohatství použitých symbolů až neskutečně inspirativní a poskytuje dobré vodítko při výkladu.Tento tarot Vám odpoví jakoukoliv vaši otázku. Dokonce i lidé, kteří tarot nikdy neviděli, dokáží z těchto karet vytušit jejich význam. Na jednotlivých kartách nechybí astrologické symboly a související symboly z hebrejské abecedy a kabalistického stromu života.
Významy jednotlivých karet jsou popsány v příručce, která je součástí balení, kde se také dozvíte, proč jsou jednotlivé karty pojaty právě tímto způsobem a co znamenají jednotlivé symboly. Ke kartám je dodáváno CD s programem Orphalese tarot, v němž jsou použity karty Tarot of Dreams, dále zde najdete spořiče obrazovky a pozadí na plochu s tématikou tohoto tarotu. Můžete si zde také prohlédnout animace k jednotlivým kartám a příručku v elektronické podobě.
Tarot of Dreams je možno si objednat přímo u jeho autora na stránkách www.ciromarchetti.com

Odkaz Ciro Marchetti

S tímto tarotem jsem se poprvé setkal v roce 2006 a hned na první pohled si mě získal. Karty ke mě "promlouvaly" ještě dříve, než jsem si přečetl příručku, která k nim je dodávána. Fascinovala mě důkladnost a jemnost z pracování, z každého detailu je cítit, že jejich autor velice pečlivě promýšlel a propracoval každý pixel. Několik detailů, které vám přiblíží propracování jednotlivých obrázků si zde můžete prohlédnout.


Detail 6 pohárůdeatail- Eso mečů
Detail Rytíř holíDetail- Síla
Detaily jsou z karet 6 pohárů (vlevo nahoře), Eso mečů (vpravo nahoře), Rytíř holí (vlevo dole) a Síla (vpravo dole)

Protože občas s počítačovou grafikou pracuji, dokážu si představit tu až neuvěřitelnou pečlivost a vytrvalost, kterou musel při vytváření těchto karet Ciro projevit. Proto jsem se opravdu pobavil, když jsem si prohlédl osmičku mincí, na které v polici vzadu můžeme spatřit předchozí dílo Cira Marchetti " Gildet tarot". Ano, k tvorbě takového díla je zapotřebí důkladně prozkoumat co a jak každá karta má sdělovat, dále je zapotřebí si celý postup detailně promyslet a následně díky svému umění, znalosti, důkladnosti a trpělivosti vše dovést až k realizaci. To všechno chrakterizuje právě 8 mincí. Těší mě, že Ciro není spoután dogmaty o tom, jak má "správný" tarot vypadat a dokáže do tarotu přinést nejen nové myšlenky, ale také, že si dokáže hrát a má smysl pro humor.

8 disků

Nové zpracování tarotu však také samozřejmě může narazit na problém, že lidé, kteří jsou zvyklí na klasické sady a lpí na tradicích mohou být pohoršeni tím, jak Ciro své karty ztvárnil, ale mohu říct, že každému, komu jsem  tuto tarotovou sadu ukázal, se velice líbila a byl fascinován dokonalým zpracováním a tím, jak lze  z jednotlivých karet cítit energie, které jsou jimi chrakterizovány. Ostatně,  výběr tarotové sady je individuální záležitostí a díky současné široké nabídce si každý může vybrat zpracování, které je blízké jeho srdci.

Zajímavé je spojení rytířů s mýtickými zvířaty, která odpovídají jednotlivým živlům.


Rytíř mincíRytíř pohárůRytíř mečůRytíř holí

Další karty u kterých se autorovi podařilo jejich poselství přivést k dokonalosti, pokud jde o jejich symboliku jsou podle mého názoru 10 holí, Mírnost, 9 mečů, 3 holí, za opravdu hodně povedenou považuji Císařovnu. Celá sada je však zpracována s velikou péčí do nejmenších detailů, a prakticky na každé ilustraci lze nalézt něco,  takže bych zde mohl postupně vyjmenovat všechny karty.

Císařovna

Od chvíle, kdy jsem Tarot of Dreams poprvé držel v ruce mě naprosto získal. Proto jej  používám ve své praxi denně ke konzultacím pro své klienty k hledání odpovědí na otázky ze všech oblastí života. Mohu jej s klidným svědomím doporučit jak začátečníkům, tak i lidem, kteří již s tarotem mají hlubší zkušenosti.
Picture on this page:  © Ciro Marchetti
© 2006 Alarzach All Rights Reserved