Alarzach- stránky o tarotu, astrologii a magii

Novinky
Tarot
Poradna
Astrologie
Magie
Gumoví medvídci
Články
Spolupráce
Služby
Kontakt
Návštěvní kniha

Superschopnosti (cz)


Máte výjimečné schopnosti? U nás si je můžete ověřit a nechat certifikovat.

Tato, pro některé jedince, kteří se domnívají, že jsou obdařeni mimořádnými schopnostmi, jako je jasnovidnost, telekineze, schopnost rozmlouvat s duchovními entitami a podobně, jistě velmi zajímavá nabídka, se nachází na webu  www.superschopnosti.cz.
Není to nic neobvyklého a neobvyklé není ani to, že  toto ověření paranormálních schopností je zpoplatněno. To, co mi přijde přinejmenším zvláštní, je skutečnost, že daný server se staví do role nezávislého, objektivního a  racionálního arbitra, jehož certifikáty jsou nejvyšší autoritou, ale přitom sám se skutečností nakládá přinejmenším velice pružně. Jako skutečnost totiž prezentuje tvrzení, že všichni astrologové, kartáři, léčitelé a podobní využívají k výkonu své praxe jakýchsi paranormálních schopností, jejichž neexistenci hravě prokáže test superschopností nabízený autory webu.
 Toto tvrzení se ovšem nezakládá na pravdě. Nezůstává však jen u toho. Majitelé patentu na rozum sestavili jakýsi seznam uživatelů, do kterého, aniž by se namáhali dotčené osoby kontaktovat,nebo alespoň si ověřit informace na jejich internetových stránkách, zahrnuli všechny, kdo se v Česku zabývají jakoukoliv činností, ke které, dle mínění autorů stránek jsou zapotřebí mimořádné schopnosti. Tito uživatelé jsou pak v seznamu uživatelů označeni slušivou značkou dollaru před jménem.
Skoro by se dalo říct, že jde o reklamu zdarma a tedy konkrétně třeba já bych mohl být rád, že se o mě alespoň dozví více lidí. Opak je ovšem pravdou. Podle tohoto serveru totiž  já, a také mnoho mých kolegů a kolegyň tvrdíme, že disponujeme jakýmisi mimořádnými schopnostmi a tím naše klienty uvádíme vědomě, nebo nevědomě v omyl a pokud nás pracovníci serveru budou kontaktovat a my se buď testování odmítneme zúčastnit, nebo v testu neuspějeme, bude server tyto výsledky prezentovat jako jasný důkaz, že jsme všichni podvodníci.
Pokud si web projdete důkladněji a jste-li alespoň průměrně inteligentní, zjistíte odkud vítr fouká- celý projekt je další akcí českých skeptiků.

Takže, aby bylo jasno, paní a panové septici, pardon, skeptici. Budu mluvit za sebe: Nikomu netvrdím, že disponuji jakýmikoliv mimořádnými schopnostmi, mimo nadprůměrný inteligenční kvocient, na což vlastním certifikát společnosti mensa, a odborný psychologický posudek. Tuto skutečnost však nemám zapotřebí nijak deklarovat. Nemyslím si, že by mě to vyvyšovalo nad zbývající populaci, spíše naopak.  Veškeré esoterické bláboly bytostně nesnáším a můj názor na lidi, kteří se jimi zaštiťují, na svých stránkách otevřeně prezentuji.

Tvrdím, že k práci s tarotovými kartami není zapotřebí žádných paranormálních schopností, a pracovat s nimi se může naučit doslova každý. To že většina lidí si spojuje tarot s věštěním budoucnosti, je dle mého názoru nepochopením funkce a smyslu tarotových karet. Ten totiž nabízí daleko víc.
TOPlist

© 2006 Alarzach All Rights Reserved