Alarzach- stránky o tarotu, astrologii a magii

Novinky
Tarot
Poradna
Astrologie
Magie
Gumoví medvídci
Články
Spolupráce
Služby
Kontakt
Návštěvní kniha
Ostrůvky jistoty


holici strojek

Jistě jste to také zaznamenali: v poslední době jsme zaplavování nespočtem článků, příspěvků a komentářů k transformaci, změnám, destrukci a nejistotě. Proto jsem se rozhodl napsat něco o jistotách, stabilitě, jistotě a budování…..
 
Nevím, jak to máte Vy, ale já mám několik předmětů, které pro mě symbolizuji kontinuitu, jsou esencí spolehlivosti, trvalosti  a zároveň  je v nich zakódován příběh let, kterými mě provázely. Všechny tyto předměty mají pro mě právě proto mnohonásobně vyšší hodnotu, než by ji vyčíslil znalec. (v této době a čase soudní exekutor, či notář) Všechny mají jedno společné: slouží mi k mé naprosté spokojenosti mnoho let a zároveň, díky tomu, že jsou vyrobeny z poctivých materiálů, skýtají záruku, že budou sloužit i dále, dokud je neztratím, nebudou mi ukradeny, nebo je při některé další transformaci, destrukci či změně někde nezapomenu a už se pro ně nebudu moci vrátit. Jsou to takové ostrůvky stability a jistoty v nejistém světě. Jasně že vím, že o žádné absolutní stabilitě a jistotě nemůže být řeči, mimo jistoty vlastní smrti, či existence nebo neexistence boha- to podle toho, zda jste ateisté, či věřící  :-)
 
Prvním z těchto předmětů je holící strojek, kterým jsem holil své první rašící vousy, provázel mě celou dobu základní vojenské služby a mám ho a používám dodnes, navzdory tří, čtyř i pětibřitým vibrujícím, či vytápěným strojkům.  Je stále stejný, spolehlivý, prakticky nezničitelný… Používám do něj také stále stejnou značku žiletek ze staré dobré Anglie -Wilkinson Swords. Kupodivu tyhle žiletky se daly koupit i za komančů  a doufám, že je v obchodech najdu ještě dlouho, než někoho v EU napadne klasické žiletky zakázat, protože jsou nebezpečné pro děti a navíc si s nimi frustrovaný Euroobčan může podřezat žíly v produktivním věku a tím narušit příjmovou stránku státního rozpočtu. (Mrtvý nejenže prd ví, ale hlavně z něj nelze vytěžit žádné daně, poplatky a odvody) . Slouží mi 30 let.
 
Dalším předmětem, který mě dlouhodobě slouží a se kterým jsem prošel velkou část mého života je americká vojenská taktická vesta. Možná se Vám to bude zdát neuvěřitelné, ale nosím ji každé léto už minimálně 25 let. Jedinou opravou byla výměna zipu. Je to úžasný vynález, do jejich kapes si můžete uložit fakt dost hodně věcí a když je potřeba, použiju zadní kapsu, čímž se vesta promění v batoh. Dá se v ní odnést nejen nákup, ale dokonce jsem v ní několikrát převážel psa, aby si užil projížďku na kole.
 
Posledním z těchto předmětů je nůž. Zavírací nůž bez jakýchkoliv přidaných funkcí, pilek, otvíráků, USB úložišť a podobných vynálezů, ovšem vzhledem k tomu, že je vyroben z kvalitních materiálů, jde s ním otevírat plechovky, sklenice, řezat cokoliv a dokonce i jej lze použít jako kladívko. Všechny tyto činnosti s ním už dělám minimálně dvacet let. Nosím jej prakticky stále u sebe.Je z poctivé oceli a rukojeť je mosazná, vykládaná dřevem. Asi není náhodou, že i on byl původně vyroben pro potřeby armády.


To jsou věci, které, kdykoliv je vezmu do rukou,  mi připomenou, že má smysl dělat svou práci poctivě, nešidit ji,  aby její výsledky měly nějakou trvanlivost. Jsou to takové ostrůvky stability, kontinuity a jistoty v tomto hektickém světě, kde nic nevydrží o moc déle, než vyprší záruční doba. Jsou to věci, které do tohoto světa možná ani nepatří, protože naše civilizace je založena na nekonečném růstu spotřeby- úchylné myšlence, díky níž si nyní budeme muset projít transformací a kataklysmatem euroamerických civilizačních hodnot.
 
Vážím si předmětů, které jsou určeny k tomu, aby sloužily a vydržely déle než dvě sezóny, stejně jako si vážím mezilidských vztahů, které jsou podobně trvanlivé, i když, podobně jako věci, i naše vztahy procházejí různými zkouškami a jsou opotřebovávány každodenností.
 
Přeji Vám, abyste ve svém životě nalézali stále více lidí a předmětů, na které se budete moci spolehnout. Dlouhodobě.
TOPlist

© 2006 Alarzach All Rights Reserved