Alarzach- stránky o tarotu, astrologii a magii

Novinky
Tarot
Poradna
Astrologie
Magie
Gumoví medvídci
Články
Spolupráce
Služby
Kontakt
Návštěvní knihaFalešné reference, aneb vyloveno z žumpy


Špinavé triky 2. díl


Nedávno se na jedné internetové diskusi odehrála menší bouřlivá debata. Šlo o jev, o kterém, bohužel ještě mnoho lidí neví, totiž o psaní příspěvků pod jmény smyšlených spokojených klientů. PROKAZATELNE zde byly vloženy dva příspěvky z jedné IP adresy, tedy z jednoho počítače. Jeden příspěvek byl od rádoby klienta, který danou kartářku chválil a druhý byl podepsán samotnou kartářkou. Ten druhý příspěvek byl napsán jako rekce na domněnku, že dotyčná paní si píše chválu na různé diskuse pod smyšlenými jmény sama. Tomu se tedy říká Faux pas!

Bohužel toto není jediný případ, zmíněná kartářka je na různých fórech pravidelně podezřívána s takovéhoto jednání a není sama.
Začínám mít podezření, že určitá fóra chodí hojně jistý druh kartářek, které pod různými jmény píší pochvalné komentáre samy na sebe, na základě kterých je pak kontaktují jednodušší zákaznice, které tuto marketingovou metodu neznají. Je to jednoduché a patrně nesmírně efektivní. Proč se namáhat s tvorbou webu, na kterém by se zákazníci mohli seznámit s tím, co je jim nabízeno, proč se starat o reklamu, natožpak ještě za ni něco
platit. Zvláštní je, že takovýto způsob preferují osoby o nichž na internetu nenajdete vůbec nic, mimo ohlasy ve zmíněných diskusích, nezřídka je nenajdete ani v živnostenském  rejstříku.

Ruku v ruce s takovouto nekalou reklamou jde zároveň i zostuzování kolegů z branže. Každý se s tím jistě setkal- občas se najde nějaký klient, který je velice nespokojený, výklad karet byl pro něj naprosto špatný, k ničemu a kritizovaný kartář, či kartářka v lepším případe nic neumí,v horším je nepřímo nebo i přímo nařčen (nařčena) z podvodu.

Ilustrace- vvěštkyně

Jednou jsem na takovýto příspěvek odpověděl anonymní pisatelce, že pokud tomu tak opravdu je, stačí, když mi odhalí svou identitu a pokud opravdu byla mou klientkou, zašlu jí peníze za výklad zpět. Tato výzva samozřejmě zůstala bez odpovědi, což jsem  očekával.

Pokud si projdete internetová fóra, najdete spoustu různých reakcí, podle kterých by známé osobnosti z této branže musely dávno chcípnout hlady, protože, jejich výklady zásadně nesedí, jsou úplně mimo, narozdíl od tajemných bab jag sídlících v zapadlých koutech česka, jejichž jména nikomu nic neříkají a k nimž žádná vlákna světové sítě sítí nevedou. Ty mají vždy pravdu, vždy jsou naprosto přesné a jejich spokojení klienti vždy na závěr svých pochvalných příspěvků do diskuse ochotně připojují telefonní číslo na vychvalovanou osobu.

I v kartách platí, že každému se dostane přesně to, co si zaslouží a za hloupost se platí. Vzpomeňte si na to, až budete procházet internetovými diskusemi a přečtete si pochvalné recenze na stále stejné osoby, psané hodně podobným slohem a s pohotově sděleným telefonním číslem.

 


TOPlist

© 2006 Alarzach All Rights Reserved