Alarzach- stránky o tarotu, astrologii a magii

Novinky
Tarot
Poradna
Astrologie
Magie
Gumoví medvídci
Články
Spolupráce
Služby
Kontakt
Návštěvní knihaRozloučení s mistrem  tarotu

Hajo Banzhaf


Ve středu 11.2. 2009 náhle zemřel mistr tarotu, astrolog a spisovatel Hajo Banzhaf. Určitě bych jen stěží hledal příznivce tarotových karet, který by jméno Banzhaf neznal. Na trhu po celém světě se můžeme setkat s množstvím knih popularizujících tarot a srozumitelně, bez zbytečných ezoterických řečí popisujících významy karet a jejich souvislostí s naukami, které byly mnoho generací před námi předávány jako vysoké umění pro zasvěcené.
Pan Banzhaf je v mých očích jedním z mužů, kteří se nesmazatelně zapsali do novodobých dějin tarotu. Zařadil se mezi velikány, jako byl MacGregor Mathers, A. E. Waite, Aleister Crowley a další.
Dodnes mám v knihovně jeho Základní knihu o tarotu, díky které jsem v roce 1994 objevoval fascinující svět tarotových karet. Knížka je dnes už zažloutlá, osahaná, jak jsem ji ve svých začátcích brával často do rukou, když jsem potřeboval pomoci s výkladem. Po okrajích listů je popsaná mými poznámkami k jednotlivým obrazům. V mé knihovně časem přibyly další knihy od téhož autora a nemalý počet knih ostatních autorů, zabývajících se tarotem. Netajím se tím, že od počátku své profesionální práce s tarotem byl pro mě styl, s jakým psal a přednášel o královském umění tarotu pan Banzhaf inspirací a vzorem. Škoda, že jsem neměl příležitost se s ním setkat osobně.
Za sebe a za spousty lidí, kterým díky Banzhafovým knihám otevřel kouzelný svět tarotu, nezahalený pseudoduchovními žvásty musím říct jediné.

Děkuji.TOPlist

© 2006 Alarzach All Rights Reserved